Bulgin
Producto No:
PXA911/10/P
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN PLUG MALE 10P NICKEL SCREW
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$65.8635
$65.8635
10
$60.44185
$604.4185
25
$58.11682
$1452.9205
50
$56.17977
$2808.9885
100
$53.08011
$5308.011
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Cable Opening | 0.787" ~ 0.866" (20.00mm ~ 22.00mm) |
| Backshell Material, Plating | Polyamide (PA), Nylon |
| Insert Material | - |
| Ingress Protection | IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Voltage Rating | 250VAC/DC |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | 10A |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | - |
| Shell Size - Insert | - |
| Mfr | Bulgin |
| Contact Material | Brass |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Features | Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut, UV Resistant |
| Contact Finish - Mating | Nickel |
| Primary Material | Plastic |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | - |
| Number of Positions | 10 (Power) |
| Color | Black, Blue |
| Termination | Screw |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Threaded |
| Orientation | Keyed |
| Mounting Feature | - |
| Series | Buccaneer® 900 |
| Shell Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | PXA911 |