PXD30-12S05
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
PXD30-12S05
Descripción:
DC DC CONVERTER 5V 30W
Guía del usuario
Operating Temperature -
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Isolation 1.6 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 6A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series PXD (30W)
Power (Watts) 30 W