PXE20-24WS15
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
PXE20-24WS15
Descripción:
DC DC CONVERTER 15V 20W
En stock : 79
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 1.6 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.60" W x 0.40" H (50.8mm x 40.6mm x 8.6mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.33A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series PXE (20W)
Power (Watts) 20 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 6 Leads
Efficiency 81%