PXU21C20
Red Lion Controls
Producto No:
PXU21C20
Fabricante:
Red Lion Controls
Descripción:
PID CONTROLLER 1/16 DIN SS OUTPU
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Screw Terminal
Control Method On/Off, Proportional (PID)
Communications RS-485
Panel Cutout Dimensions Square - 45.00mm x 45.00mm
Number of Characters Per Row 4, 4
Mounting Type DIN Rail
Product Status Active
Weight -
Series PXU
Type Process, Temperature Controller (RTD, Type B, E, J, K, L, N, R, S, T, TXK, U)
Display Type LCD - Dual Color Characters, Backlight
Voltage - Supply 100 ~ 240VAC
Mfr Red Lion Controls
Input Range -200°C ~ 1800°C, 4 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC