PYB20-Q48-D12-U
CUI Inc.
Producto No:
PYB20-Q48-D12-U
Descripción:
DC/DC CONVERTER +/-12V 20W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications -
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency EN, IEC
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.16" L x 2.06" W x 0.75" H (54.9mm x 52.3mm x 19.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 834mA, 834mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Series PYB20-U (20W)
Power (Watts) 20W
Type Enclosed
Efficiency 88%