PZC23SAAN
Sullins Connector Solutions
Producto No:
PZC23SAAN
Descripción:
CONN HEADER VERT 23POS 2.54MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.230" (5.84mm)
Applications -
Number of Positions 23
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.120" (3.05mm)
Number of Positions Loaded All
Mated Stacking Heights -
Shrouding Unshrouded
Package Bulk
Overall Contact Length 0.450" (11.43mm)