PZC23SBEN
Sullins Connector Solutions
Producto No:
PZC23SBEN
Descripción:
CONN HEADER R/A 23POS 2.54MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.140" (3.56mm)
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.230" (5.84mm)
Applications -
Number of Positions 23
Termination Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.520" (13.21mm)