Q20NFF50Q
Banner Engineering Corporation
Producto No:
Q20NFF50Q
Descripción:
WORLD-BEAM Q20 SERIES: FIXED-FIE
En stock : 7
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67
Response Time 800µs
Sensing Distance 1.969" (50mm)
Output Configuration NPN - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Sensing Method Background Suppression
Light Source Red (655nm)
Product Status Active
Connection Method Connector
Series Q20
Voltage - Supply 10V ~ 30V