QB1020B40EST
American Technical Ceramics
Producto No:
QB1020B40EST
Descripción:
THERMAL CONDUCTOR Q-BRIDGE
Guía del usuario
Usage Heat Transfer
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape Rectangular
Digi-Key Storage -
Thermal Resistivity 2°C/W, 3°C/W
Color -
Backing, Carrier -
Outline 2.54mm x 5.08mm
Material Beryllium Oxide
Thermal Conductivity 320W/m-K, 508W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.0402" (1.020mm)