QS18VP6AF100
Banner Engineering Corporation
Producto No:
QS18VP6AF100
Descripción:
PHOTO SEN 1-100MM PNP
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Ingress Protection NEMA 6P, IP67
Response Time 700µs
Sensing Distance 3.937" (100mm)
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON
Sensing Method Background Suppression
Light Source Red (660nm)
Product Status Active
Connection Method Cable
Series QS18
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Mfr Banner Engineering Corporation
Cable Length 78.74" (2m)