QS30LDQP
Banner Engineering Corporation
Producto No:
QS30LDQP
Descripción:
QS30LDQP CLASS 1 LASER DIFFUSE 5
Guía del usuario
Operating Temperature -10°C ~ 50°C
Ingress Protection IEC IP67; NEMA 6
Response Time 500µs
Sensing Distance 15.748" (400mm)
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON
Sensing Method Diffuse
Light Source Red (650nm)
Product Status Active
Connection Method Connector, M12
Series QS30
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Mfr Banner Engineering Corporation
Cable Length 78.74" (2m)