Banner Engineering Corporation
Producto No:
QS30LVQ-18239
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
WORLD-BEAM QS30 SERIES: RETROREF
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Ingress Protection | NEMA 6, IP67 |
| Response Time | 5ms |
| Sensing Distance | 472.441" (12m) |
| Output Configuration | NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable |
| Sensing Method | Retroreflective |
| Light Source | Red (680nm) |
| Product Status | Active |
| Connection Method | Connector, M12 |
| Series | QS30 |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Mfr | Banner Engineering Corporation |
| Cable Length | - |
| Package | Bulk |
| Adjustment Type | Adjustable, Potentiometer |