R0.25S8-2415/P
Recom Power
Producto No:
R0.25S8-2415/P
Descripción:
DC DC CONVERTER 15V 250MW
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 26.4V
Voltage - Isolation 1 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.49" L x 0.42" W x 0.28" H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 17mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 21.6V
Series ECONOLINE R0.25S (0.25W)
Power (Watts) 250 mW
Type Isolated Module
Package / Case 8-SMD Module
Efficiency 60 ~ 70%