R1DA-093.33.3
Recom Power
Producto No:
R1DA-093.33.3
Fabricante:
Recom Power
Descripción:
DC DC CONVERTER 2X3.3V 1W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 3.3V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 9.9V
Voltage - Isolation 1 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 150mA, 150mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 8.1V
Series ECONOLINE R1DA (1W)
Power (Watts) 1 W
Type Isolated Module
Package / Case 10-SMD Module, 7 Leads
Efficiency 75%