R24P22005D/P
Recom Power
Producto No:
R24P22005D/P
Fabricante:
Recom Power
Descripción:
DC DC CONVERTER 20V -5V 2W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 95°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 26.4V
Voltage - Isolation 5.2 kV
Voltage - Output 1 20V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 50mA, 200mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 21.6V
Series ECONOLINE RxxP22005D (2W)
Power (Watts) 2 W
Type Isolated Module
Package / Case 7-SIP Module, 5 Leads
Efficiency 84%