R2T24-19-UFL
TE Connectivity Laird
Producto No:
R2T24-19-UFL
Descripción:
RF ANT 2.4GHZ/2.5GHZ PAN U.FL 8"
Guía del usuario
Frequency Range 2.4GHz ~ 2.7GHz
Applications Wi-Fi, WiMax™
Number of Bands 2
Ingress Protection -
Termination U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Mounting Type Bracket Mount
Height (Max) 2.500" (63.50mm)
Product Status Active
RF Family/Standard WiFi
VSWR 1.5
Series RooTenna™
Antenna Type Panel
Frequency (Center/Band) 2.4GHz, 2.5GHz
Power - Max 50 W
Mfr TE Connectivity Laird
Features -
Return Loss -
Package Bulk
Gain 19dBi
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz)