R413D1470JMT0K
KEMET
Producto No:
R413D1470JMT0K
Fabricante:
KEMET
Descripción:
FILM, RADIAL, THB, CLASS X1/Y2,
En stock : 2364
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive, EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.476" (12.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.413" L x 0.236" W (10.50mm x 6.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200, Y2
Series R41T
Voltage Rating - DC 1500V (1.5kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr KEMET
Capacitance 4700 pF