R82DC2820AA50J
KEMET
Producto No:
R82DC2820AA50J
Fabricante:
KEMET
Descripción:
CAP FILM 0.082UF 5% 63VDC RADIAL
En stock : 10972
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series R82
Voltage Rating - DC 63V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 40V
Mfr KEMET
Capacitance 0.082 µF