RAC05-24SA-E
Recom Power
Producto No:
RAC05-24SA-E
Fabricante:
Recom Power
Descripción:
AC/DC CONVERTER 24V 5W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cULus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.17" L x 1.77" W x 0.82" H (55.0mm x 45.0mm x 21.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.177 lb (80.29 g)
Current - Output (Max) 200mA
Number of Outputs 1
Series POWERLINE RAC05-A (5W)
Power (Watts) 5 W
Type Enclosed
Line Regulation ±0.3%
Package / Case 6-DIP Module, 5 Leads
Efficiency 71%
Mfr Recom Power
Features SCP
Load Regulation ±0.5%
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC