RACD03-350
Recom Power
Producto No:
RACD03-350
Fabricante:
Recom Power
Descripción:
LED DRVR CC/CV AC/DC 3-12V
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -20°C ~ 50°C
Voltage - Input (Max) 264VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CE, cURus, EAC, ENEC
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.81" L x 1.18" W x 0.91" H (46.0mm x 30.0mm x 23.0mm)
Product Status Active
Weight 0.1 lb (45.36 g)
Current - Output (Max) 350mA
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LIGHTLINE RACD03 (3W)
Power (Watts) 3 W
Type Constant Current, Voltage
Efficiency 72 ~ 78%
Voltage - Output 3 ~ 12V