RACD07-250
Recom Power
Producto No:
RACD07-250
Fabricante:
Recom Power
Descripción:
LED DRIVER CC AC/DC 14-28V 250MA
En stock : 414
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -20°C ~ 40°C
Voltage - Input (Max) 295VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CE, cULus, LVD
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.93" L x 1.61" W x 0.94" H (49.0mm x 41.0mm x 24.0mm)
Product Status Active
Weight 0.163 lb (73.94 g)
Current - Output (Max) 250mA
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LIGHTLINE RACD07 (7W)
Power (Watts) 7 W
Type Constant Current
Efficiency 75%
Voltage - Output 14 ~ 28V