RACD12-500
Recom Power
Producto No:
RACD12-500
Fabricante:
Recom Power
Descripción:
LED DRIVER CC AC/DC 3-24V 500MA
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -20°C ~ 50°C
Voltage - Input (Max) 264VAC
Termination Style 5.5mm Socket, Screw Terminal
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CE, cURus, PSE
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.84" L x 1.77" W x 0.71" H (123.0mm x 45.0mm x 18.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.221 lb (100.24 g)
Current - Output (Max) 500mA
Ratings IP20
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LIGHTLINE RACD12 (12W)
Power (Watts) 12 W
Type Constant Current
Efficiency 78%
Voltage - Output 3 ~ 24V