Hogar / LED Drivers / RACD150-1050A
minImg
RACD150-1050A
Recom Power
Producto No:
RACD150-1050A
Fabricante:
Recom Power
Descripción:
LED DRIVER CC AC/DC 60-143V
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 55°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CE, UL
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.00" L x 2.68" W x 1.54" H (203.2mm x 68.0mm x 39.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 2.4 lbs (1.1 kg)
Current - Output (Max) 1.05A
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LIGHTLINE RACD150-A (150W)
Power (Watts) 150 W
Type Constant Current
Efficiency 92%
Voltage - Output 60 ~ 143V