RBB62DHFD
Sullins Connector Solutions
Producto No:
RBB62DHFD
Descripción:
CONN EDGE DUAL FML 124POS 0.050
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 124
Color Black
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature Flush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Contact Type Hairpin Bellows
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row 62
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.050" (1.27mm)