RBB62DHLT
Sullins Connector Solutions
Producto No:
RBB62DHLT
Descripción:
CONN EDGE DUAL FML 124POS 0.050
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 124
Color Black
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature Flush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Contact Type Hairpin Bellows
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row 62
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.050" (1.27mm)