Hogar / Boxes / RBF63P06C28G
minImg
RBF63P06C28G
Serpac
Producto No:
RBF63P06C28G
Fabricante:
Serpac
Descripción:
PLASTIC BOX ENCLOSURE WITH FLANG
En stock : 1
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Area (L x W) 19.8in² (128cm²)
Color Gray, Clear Cover/Door
Material Plastic, Polycarbonate
Size / Dimension 6.300" L x 3.150" W (160.02mm x 80.01mm)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Weight -
Ratings IP67, NEMA 4
Design Cover Included
Thickness 0.120" (3.05mm)
Series RB
Container Type Enclosure
Mfr Serpac
Features -
Height 3.350" (85.09mm)