Hogar / Ceramic Capacitors / RC020080BD60038BF1
minImg
RC020080BD60038BF1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
RC020080BD60038BF1
Descripción:
CAP CER 60PF 4KV R7 NONSTND
Guía del usuario
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.189" (81.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4000V (4kV)
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Temperature Coefficient R7
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case Nonstandard, Tabbed
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 60 pF