RC0402F80R6CS
Samsung Electro-Mechanics
Producto No:
RC0402F80R6CS
Descripción:
RES 80.6 OHM 1% 1/32W 01005
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.006" (0.15mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 01005
Resistance 80.6 Ohms
Series RC
Power (Watts) 0.03W, 1/32W