RC0603F270CS
Samsung Electro-Mechanics
Producto No:
RC0603F270CS
Paquete:
0201
Descripción:
RES SMD 27 OHM 1% 1/20W 0201
En stock : 40
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Resistance 27 Ohms
Series RC
Power (Watts) 0.05W, 1/20W