RC0603F52R3CS
Samsung Electro-Mechanics
Producto No:
RC0603F52R3CS
Descripción:
RES 52.3 OHM 1% 1/20W 0201
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.25mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Resistance 52.3 Ohms
Series RC
Power (Watts) 0.05W, 1/20W