RC1/2101MTD
Kamaya Inc.
Producto No:
RC1/2101MTD
Fabricante:
Kamaya Inc.
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 100 OHM 20% 1/2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Carbon Composition
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Size / Dimension 0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 Ohms
Series RC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W