RC1206DR-0727RL
YAGEO
Producto No:
RC1206DR-0727RL
Descripción:
RES 27 OHM 0.5% 1/4W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 27 Ohms
Series RC_L
Power (Watts) 0.25W, 1/4W