RC12JB130R
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RC12JB130R
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 130 OHM 5% 1/2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Carbon Composition
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 130 Ohms
Series RC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W