RC12KT2R20
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RC12KT2R20
Descripción:
RES 2.2 OHM 10% 1/2W AXIAL
En stock : 9
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Carbon Composition
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.2 Ohms
Series RC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W