RC12KT56K0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RC12KT56K0
Descripción:
RES 56K OHM 10% 1/2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Carbon Composition
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)
Supplier Device Package Axial
Resistance 56 kOhms
Series RC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W