RC14JB220K
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RC14JB220K
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 220K OHM 5% 1/4W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Carbon Composition
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 220 kOhms
Series RC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W