RC3216F6R8CS
Samsung Electro-Mechanics
Producto No:
RC3216F6R8CS
Paquete:
1206
Descripción:
RES SMD 6.8 OHM 1% 1/4W 1206
En stock : 25
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 6.8 Ohms
Series RC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W