RCD15-24D05W
P-DUKE Technology, Inc.
Producto No:
RCD15-24D05W
Descripción:
DC DC CONVERTER +/-5V 15W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1.5A, 1.5A
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 87%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Remote On/Off, Standby Output
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Number of Outputs 2
Control Features Enable, Active Low
Series RCD15W (15W)
Power (Watts) 15 W