RCE39DHFN
Sullins Connector Solutions
Producto No:
RCE39DHFN
Descripción:
CONN EDGE DUAL FMALE 78POS 0.039
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 78
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature -
Contact Type Hairpin Bellows
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row 39
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.039" (1.00mm)