RCE39DHRD
Sullins Connector Solutions
Producto No:
RCE39DHRD
Descripción:
CONN EDGE DUAL FMALE 78POS 0.039
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 78
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature Flush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Contact Type Hairpin Bellows
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Board Edge, Straddle Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row 39
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.039" (1.00mm)