Hogar / Ceramic Capacitors / RCE5C2A152J0A2H03B
minImg
RCE5C2A152J0A2H03B
Murata Electronics
Producto No:
RCE5C2A152J0A2H03B
Fabricante:
Murata Electronics
Descripción:
CAP CER 1500PF 100V NP0 RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series RCE
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1500 pF