Hogar / Ceramic Capacitors / RCER71H331K0DBH03A
minImg
RCER71H331K0DBH03A
Murata Electronics
Producto No:
RCER71H331K0DBH03A
Fabricante:
Murata Electronics
Descripción:
CAP CER 330PF 50V X7R RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series RCE
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Murata Electronics
Capacitance 330 pF