RCH895NP-221K
Sumida America Components Inc.
Producto No:
RCH895NP-221K
Descripción:
FIXED IND 220UH 500MA 380MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 640mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.307" Dia (7.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 380mOhm Max
Inductance 220 µH