RCR875DNP-272K
Sumida America Components Inc.
Producto No:
RCR875DNP-272K
Descripción:
FIXED IND 2.7MH 140MA 8.54OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 140 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.307" Dia (7.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 8.54Ohm Max
Inductance 2.7 mH