RCS0402267RFKED
Vishay Dale
Producto No:
RCS0402267RFKED
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
0402
Descripción:
RES SMD 267 OHM 1% 1/5W 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 267 Ohms
Series RCS e3
Power (Watts) 0.2W, 1/5W