RCS040240K2FKED
Vishay Dale
Producto No:
RCS040240K2FKED
Descripción:
RES SMD 40.2K OHM 1% 1/5W 0402
En stock : 9500
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 40.2 kOhms
Series RCS e3
Power (Watts) 0.2W, 1/5W