RCS08051K43FKEA
Vishay Dale
Producto No:
RCS08051K43FKEA
Descripción:
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/2W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.43 kOhms
Series RCS e3
Power (Watts) 0.5W, 1/2W