RCS1608F22R6CS
Samsung Electro-Mechanics
Producto No:
RCS1608F22R6CS
Paquete:
0603
Descripción:
RES 22.6 OHM 1% 1/10W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 22.6 Ohms
Series RCS
Power (Watts) 0.1W, 1/10W