RCWE1206R250FKEA
Vishay Dale
Producto No:
RCWE1206R250FKEA
Descripción:
RES 0.25 OHM 1% 1/2W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 250 mOhms
Series RCWE
Power (Watts) 0.5W, 1/2W