RD25M100V3Z
Positronic
Producto No:
RD25M100V3Z
Descripción:
CONN D-SUB PLUG 25POS CRIMP
Guía del usuario
Dielectric Material Diallyl Phthalate (DAP), Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Connector Type Plug, Male Pins
Features -
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C